Продавець Агротерем розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1797 відгуків
+380 (96) 587-91-91
+380 (66) 147-93-33
+380 (93) 517-23-33
вул. Преображенська 15б (Радянської армії 15б ), Маяки, Україна
ВАШ КРАЩИЙ АГРО МАГАЗИН

види та особливості застосування органічних і мінеральних добрив

види та особливості застосування органічних і мінеральних добрив

 

 

Виснаження грунту – закономірне явище при обробці будь-яких культур. Рослини витягають з родючого шару поживні речовини. Причому чим врожайніший сорт, тим більше мінералів і залишків органіки знадобиться посівам. Відновлення родючості ґрунту відбувається природним чином, але його темпи досить низькі.

Щоб не перетворити грунт в непридатну для хліборобства, використовується сівозміни, поля залишають під пар. Але головний помічник фермера – органічні і мінеральні добрива. Якщо вносити їх кожен рік, то негативний вплив на родючий шар знижується до мінімуму або зовсім зникає. При цьому враховуйте, що неправильне застосування мінеральних і в меншій мірі органічних добрив, зробить тільки гірше.

Органічні добрива Якщо препарат має природне походження, то його відносять до органічних добрив. Його видами є гній, перегній, компост, торф, відходи бродіння. Вважається, що їх внесення не може принести шкоди, але це омана. Часто вони можуть стати причиною виникнення хвороб рослини.

Це відбувається, коли в них потрапляють залишки хворих стебел або листків. З цієї причини різні види органічних добрив поєднують із засобами захисту рослин, серед яких фунгіциди. Ще одна проблема органіки – складно визначити точний хімічний склад. Наприклад, гній та пташиний послід належать до одного виду, але містять 0,5-0,7 і 4-6% азоту відповідно. Складність в тому, що точна кількість для внесення під конкретну культуру розрахувати важко.

Торф

Сапропель. Типи і склад. Застосування в саду та городі

До кращих органічних добрив відносять торф, зокрема, низинний. За складом він найбільше нагадує компост, так як теж складається з відмерлих рослин. В низинному торфі приблизно половина маси – карбон. Тому він може горіти, і в деяких регіонах використовується як паливо для печей. Особливістю цього органічного добрива є те, що хімічні процеси формування проходять під шаром води. Так біомаса ізолюється від повітря, і всі речовини залишаються у складі, а не випаровуються. Завдяки цьому торф відмінно підходить для відновлення гумусу – верхнього родючого шару ґрунту. Правда, ефект від внесення буде помітний лише через 2-3 роки. В Україні багаті на торф північні області (Полісся), а тому ціна на добриво підійде кожному фермеру.

Гній

Курник добриво в Україні. Порівняти ціни і постачальників промислових товарів на маркетплейсе Prom.ua

Органічні азотні добрива – відходи життєдіяльності тварин. До речі, від виду тварин буде залежати і хімічний склад, також на нього впливає основний корм. Незважаючи на такі складнощі, нап є дуже популярним добривом. Головним чином його вносять під городні культури. Завдяки високому вмісту азоту прискорюється ріст пагонів і розвиток листків. Зверніть увагу, що гній відноситься до того ж класу, що і селітра, сечовина, тобто не слід їх використовувати разом. Інакше баланс може бути порушений, що призведе до втрати врожаю. Органічні добрива на основі курячого посліду застосовують головним чином в садівництві. На 1 м2 вносять близько 200 грам пташиного посліду, що покриває потреби більшості культур в азоті.

Рідкі органічні добрива

Рідкі добрива

Виділяти рідкі добрива в окремий клас не зовсім коректно. Справа в тому, що їх об'єднує спосіб внесення, а склад і спосіб приготування буває дуже різний. До рідким, наприклад, відносять сучасні комплексні препарати харчування, які є синтетичними. У популярному зараз природному землеробстві, рідкими називають настої на звичайних органічних добривах. Наприклад, їх роблять з гною, пташиного посліду, компосту. Є популярні рецепти з приготування підживлень з кропиви і бур'янів. Застосовують органічні добрива в рідкому вигляді вже після появи сходів. Вони не тільки покращують стан грунту, але і вбираються рослинами через листя.

Мінеральні добрива

Мінеральні добрива — FloweryVale.ru

Другим видом є мінеральні добрива. Це штучно синтезовані хімічні препарати, які потрібні для поповнення неорганічних сполук у ґрунті. По основному елементу в складі виділяють наступні види добрив: азотні; калійні; фосфорні. Також існують комплексні препарати харчування, які містять відразу кілька основних і другорядних елементів, необхідних для посівів.

Азотні добрива

Азотні добрива: види азотовмісних для рослин, азотисті в домашніх умовах, для кімнатних квітів, застосування

Найпопулярніші – це азотні мінеральні добрива. До них відносяться різні види селітри. Оскільки азот є одним з основних елементів у побудові клітин рослин (він потрібен для роботи хлоропластів), його потрібно використовувати кожен рік. До азотних мінеральних добрив відноситься аміачна селітра, карбамід, сульфати амонію і магнію, сечовина. Завдяки ним прискорюється ріст пагонів і поява листя. Норму на одиницю площі не можна перевищувати (в залежності від виду вона різна), так як при хорошому розвиток стебла і листя, плодова частина буде поганий. Це знизить обсяги врожаю і призведе до погіршення його якості.

Калійні добрива

Калійні добрива (30 фото): що це таке? Виробництво, значення та застосування, види та їх назви. Які добрива відносять до калійним?

До цього виду відносять хлористий і сірчанокислий калій. Хлорид використовується часто, оскільки не так сильно впливає на кислотно-лужний баланс. Калій не тільки відбивається на загальному стані рослини, але й підвищує його імунітет. Так, зростає опір до грибкових хвороб, що дозволить заощадити на фунгицидах. Оскільки покладів калійної руди в Україні не так багато, велика частина добрив цього класу робиться з імпортної сировини. Як наслідок, ціна на калійні добрива вище, ніж на інші види мінеральних сполук. У природних умовах калій знаходиться у важко засвоєній формі. В такому стані рослини його не можуть використовувати, а тому починають ще на ранніх стадіях розвитку жовтіти, підсихають кінчики листя, стебла буріють.

Фосфорні добрива

Фосфорні добрива | Agromage.com

Фосфор містить амофос, подвійний суперфосфат і сульфоаммофос. Якщо фосфорні добрива не використовувати або використовувати в недостатніх кількостях, то затримується дозрівання плодів. Погіршується їх якість: плоди втрачають товарну форму, зерно польових культур наливаються погано. В органічному землеробстві запаси фосфору відновлюють за допомогою кісткової або рибного борошна. Тим не менш, фосфорні мінеральні добрива набагато ефективніше, оскільки там хімічні елементи знаходяться в оптимальній для засвоєння формі.

Комплексні добрива

Комплексні добрива, їх класифікація, склад, властивості | Agromage.com

 

Якщо підгодівля поєднує в собі властивості двох або більше видів, перерахованих вище, то вони називаються комплексними мінеральними добривами. Найпоширеніші види: діамофоска і нітроамофоска. Вони випускаються різними виробниками, але властивості і результат використання практично однакові. Плюс комплексної підгодівлі – зниження витрат на внесення. За один захід ви восполняете баланс відразу азоту, фосфору і калію. У звичайних умовах змішувати їх можна не завжди, тому внесення потрібно розподілити в часі.

Другие виды удобрений

Кроме основных видов существуют дополнительные виды удобрений. Их выделяют из-за способа внесения, особого воздействия или нормы на единицу площади. К этим видам относят: органически-минеральные; бактериальные; микроудобрения. Преимуществом этих видов является лучшая усвояемость, если сравнивать с минеральными, и большая эффективность, чем у органических.

Органо-минеральные удобрения

Органоминеральные удобрения: что это, виды, особенности применения,  эффективность

Как понятно из названия, органо-минеральные комплексы сочетают в себе органические и минеральные свойства. По сути, они являются подвидом комплексных удобрений. Чаще всего такие препараты питания существуют в виде гранул либо жидкости. Органо-минеральные удобрения делают из торфа, навоза, отходов пищевой или масляной промышленности, компоста, которые поддаются химической обработке. В зависимости от типа реакции (аммонизация, нитрование, сульфирование и т. д.) эффект от комплекса будет разным. Органическую составляющую удобрения называют гумусовой основой. Она служит субстратом, который не только упрощает внесение подкормки, но обеспечивает повышение в составе почвы углерода.

Микроудобрения

Що таке мікродобрива? Форми та види. Застосування. Поширені мікродобрива — Ботаничка.ги

 

Калийные, фосфорные и азотные – это основные минеральные удобрения. Они так называются, так как без этих трех соединений рост растений невозможен. Но для развития им нужны и другие химические вещества. Так как их содержание в почве незначительно, они называются микроэлементами. Это молибден, бор, медь, марганец, кобальт, цинк. Фермерам для их восполнения в почве нужно использовать микроудобрения. Последние подбирают под конкретные культуры. Обратите внимание, что микроэлементы входят в состав комплексных удобрений, а потому отдельно их вносить не нужно.

В Украине популярные производители микроудобрений – Долина, Holland farming, Bilochim. В большинстве случаев в названии препарата указывается для какой культуры он предназначен.  

Органические и минеральные удобрения – важная составляющая комплексного ухода за почвой. Вместе с грамотным чередованием сельскохозяйственных культур, правильной обработкой и своевременным внесением подкормок, они повышают урожайность и «оздоравливают» почву.

 

Перед внесением учитывайте:

  • состав почвы;
  • потребности культуры в тех или иных минералах;
  • оптимальное время внесения (осенью, весной, в виде подкормки летом);
  •  нормы внесения на единицу площади (гектар, сотку). 

Отдельное внимание уделите совместимости разных видов удобрения. Некоторые сочетание нейтрализуют положительное влияние друг друга, приводят к повышению кислотности/солености почвы. 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner