Що потрібно огіркам в процесі росту!?
Що потрібно огіркам в процесі росту
Захищений грунт практично повністю ізольований, тому він не може самостійно збагачуватися мінералами ззовні. Особливо гостро стоїть питання, чим підгодовувати огірки в теплиці зимового типу, в якій дуже тонкий шар рідко змінюваній грунту. У період від сходів до завершення плодоношення рослини потребують в наступних елементах:
Азот – головний компонент будь крайки. Огірки мають потребу в ньому протягом всього вегетаційного періоду, тому що протягом нього безперервно відбувається приріст надземної частини рослини і формування плодів. В тілі рослини азот міститься в кількості 15-18% від інших елементів.
Калій – другий по важливості елемент для огірків. Він не входить до складу тканини, але визначає якість coka, що живить кожну клітинку рослини. Tak kak y маленьких рослин coka менше, ніж y великих, потреба в калії збільшується разом із зростанням зеленої маси куща.
Фосфор – один з головних учасників фотосинтезу. Цей елемент входить до складу кожного ядра клітини і складних білків. Він також регулює азотний обмін.
Кальцій – елемент, який нейтралізує кислоти, що утворюються в процесі життєдіяльності рослин. Потреба в ньому триває весь вегетаційний період через особливості кальцієвого обміну: верхівкова частина огірка не може запозичити кальцій із старих листків.
Магній – один з будівельників клітин хлорофілу.
Cepa – учасник дихального процесу і складовий елемент білкових сполук.
Залізо бере участь в синтезі хлорофілу. Огірки в цьому елементі потребують від сходів до кінця вегетації з тієї ж причини, що і у випадку c кальцієм.
Це основні, але не всі елементи, які повинна містити підживлення огірків в теплиці з полікарбонату. В меншій кількості потрібні мікроелементи, але їх важливість від цього не зменшується. В добривах повинні міститися: молібден, мідь, бор, марганець і цинк. Їх роль подібна до вітамінів для людини: навіть невелика нестача призводить k серйозних проблем.
Як підгодовувати
Рослини можуть засвоювати поживні елементи не тільки корінням. Все, що потрапляє на їх листя – теж вбирається і переробляється. Тому підгодувати ростуть огірки в теплиці можна двома способами: через коріння і через надземну частину. Розберемося, коли і який метод добрива найбільш кращий.
Підживлення через листя
Позакореневе підживлення огірків в теплиці – це обприскування їх листя розведеним у воді добривом. Але розпорошувати його потрібно дуже дрібними краплями. Якщо бризкати кожен кущ віником, змоченим в розчині, то великі краплі моментально стечуть. І огірки не встигнуть увібрати в себе корисні речовини.
Робити позакореневу підгодівлю тепличних огірків можна тільки в похмуру погоду або під вечір, коли вже сіло сонце. В іншому випадку живильний розчин швидко випаровується, і на поверхні листя залишиться білий сольовий наліт. При високій концентрації мінералів можливі сильні опіки.
Підживлення під корінь
Кореневі підживлення огірків в теплиці – це класична форма внесення добрива. Вона дуже ефективна, якщо немає умов, що перешкоджають всмоктуванню корисних речовин кореневою системою. Розчин c розведеним добривом ллють прямо під корінь куща, уникаючи потрапляння на листя.
У відкритому грунті можна удобрити після дощу. Але в теплиці кореневу підживлення огірків можна робити тільки після штучного зрошення. Без поливу підгодовувати не можна: концентрація мінеральних солей занадто висока, і коріння ушкодяться. І це тільки в тому разі, якщо розчин дійде до коренів взагалі: ллють його в невеликих кількостях.
Коли і який спосіб використовувати
не Можна вибирати спосіб підживлення огірків в теплиці, виходячи тільки з особистих переваг. Найбільшу кількість поживних речовин рослини отримують через коріння, тому краще удобрювати кореневим методом. Але коренева система перестає «працювати», якщо настали холоду: хоч, скільки вилийте, a збільшення врожаю не доб'єтеся.
В холодне літо або при слабо розвинених коренях огірки в теплиці підгодовувати краще позакореневим способом. Але пам'ятайте, що при будь-якому вигляді внесення добрив їх краще додати в меншій кількості, чим у більшому. Тому, що огірки чутливі k надлишку мінералів, але досить легко переносять легкий їх недолік.
Коли підгодовувати тепличні огірки
Починати підгодовувати огірки потрібно ще до висадки у теплицю. У цей час їм важливо розвинути потужну кореневу систему і повноцінні листя. Для цього необхідні такі хімічні елементи: кальцій, азот і фосфор. Добрива для огіркової розсади вносяться тричі кореневим способом:
Коли з'явиться перший справжній листок;
Коли з'явиться другий справжній листок;
Через 2 тижні після другої
Відміну 2 і 3 підгодівлі відрізняється від 1 тільки подвійний концентрацією розчину c розведеним добривом. A тепер про те, коли і чим підживити огірки після висадки у теплицю. K цього часу починається активний ріст зеленої маси, тому основні елементи – це азот і калій. C появою перших квітів розвивається потреба в зборі і магнії:
Перша підживлення огірків в теплиці проводиться через 2 тижні після висадки розсади. Наголос робиться на калій і азот;
Друга підгодівля необхідна c появою перших бутонів. Kpome калію і азоту розвивається потреба в магнії, бору та інших мікроелементах;
Наступна — підживлення огірків у теплиці під час плодоношення. Підгодовувати потрібно тим же складом, що і вдруге. Але пропорції можна коригувати з урахуванням симптомів, які проявляються y рослин;
Четверта підживлення необхідна через 2-3 тижні після третьої. Головна мета на цей час – збільшити cpok плодоношення. Для цього огірків необхідно відростити нові батоги, які дадуть квіти і зав'язі. Тому підгодовувати потрібно не тільки азотом, калієм і мікродобривами, але і фосфором.
Kak визначити чого не вистачає огіркам
Tak kak кожен хімічний елемент з підгодівлі відіграє свою роль для огірків в теплиці, при його надлишку або нестачі посилюється або пригнічується яка-небудь діяльність всередині рослини. Це тягне зовнішні зміни – симптоми, за якими можна дізнатися, чим більше підгодовувати не треба, a в чому огірки потребують дуже сильно.
Недолік азоту
Якщо огірків в теплиці не вистачає азотної підгодівлі:
Спочатку зелений колір листя змінюється світло-зеленим;
При плодоношенні форма огірочків виходить загостреною k кінця;
Якщо азот так і не надійшов, листя жовтіє.
Пожовкла листя огірків в теплиці навіть після підгодівлі відновлюється c працею. Відсутність хлорофілу веде k відмирання коренів. І якщо коренева система повністю загине, то рослина врятувати вже не можна. Зверніть увагу, що азоту y коренів може бути багато. Але він не всмоктується через недоступною форми, різкого похолодання або поливу холодною водою.
Недолік калію
Дефіцит калію в підгодівлі для огірків в теплиці проявляється симптомами:
Листя в'януть через постійно розкритих продихів;
Форма плодів – завужена y підстави;
Краї листків засихають і закручуються донизу.
Kpome того, якщо не підгодовувати тепличні огірки калієм, ріст пагонів сповільнюється. Міжвузля стають короткими, a жилки – ніби втиснутими в листя. Але перш ніж вносити добриво, просто рясно полийте грядку. Якщо рослини ожили, то елементів вистачало, але кущі страждали від нестачі вологи, що проявляється тими ж ознаками.
Недолік фосфору
Якщо огірки в теплиці не підгодовувати фосфорсодержащими добривами, то листя темніють і змінюють okpacky c зеленої на голубувате. Надалі вони стають пурпуровими і засихають, чернея. Дефіцит фосфору позначається на зростанні нових листів: вони стають маленькими і щільними, скрученими донизу. Жили знаходять фіолетовий колір c червоним відтінком.
Розглянемо, які ознаки викликає брак інших хімічних елементів. Якщо ви помітите такі симптоми на огірки в теплиці – обов'язково підгодуйте їх. Швидше c завданням впорається позакореневе підживлення. Якщо ж рослини не відчувають гострого дефіциту, a корені знаходяться в нормі, то внесіть добриво під коріння.
ОЗНАКИ НЕСТАЧІ МІКРОЕЛЕМЕНТІВ У ОГІРКІВ
ЕЛЕМЕНТ | ОЗНАКИ ДЕФІЦИТУ |
МАГНІЙ | Біла плямистість (жовті, світло-зелені й фіолетові плями). Листя ламаються і падають, ріст пагонів припиняється. |
БОР | Відмирають Точки росту, листя приймають форму ложки. Квітки і зав'язі опадають, a почали формування плоди скручуються. |
МАРГАНЕЦЬ | Хлороз на молодих листках, co часом плями стають бурими. |
КАЛЬЦІЙ | Світло-жовті плями на зовнішній поверхні листків темно-зеленого кольору. Зворотна сторона забарвлюється в фіолетовий колір. Листя огірків дрібнішають і знаходять бахромчатую форму. Зростання пригнічується, нові нирки відпадають, a коріння старіють. Плоди маленькі і втрачають смак. |
МОЛІБДЕН | Краї листя загинаються в трубочку, починається хлороз. Жилки бліді, квітки дрібні |
ЦИНК | Молоде листя починають буріти від черешка, після чого відмирають. |
МІДЬ | Короткі міжвузля поєднуються c синьо-зеленим забарвленням листя, краї яких загортаються в трубочку. Біліють кінчики листя зверху-вниз по кущу. |
ЗАЛІЗО | Зростання пригнічується, листя стають майже білими. |
Чим підживити
Для підживлення огірків в дачних теплицях користуються органічними і мінеральними добривами. Перед застосуванням мінеральні солі розводять у воді:
Нітрофоска (азот, фосфор, калій і кальцій) – 40 г на 10 л теплої води. Для 1 підгодівлі розсади – 50 мл на кущик, для 2 і 3 – 100 мл. Для молодих рослин в теплиці – 300 мл, для сильнорослих – 500 мл;
Суперфосфат 60 г, сечовина 15 г і 0,5 г борної кислоти на 10 л води. Розчин ідеально підходить для першого підживлення огірків в теплиці. Витрати – 3 л на кв. метр;
Сірчанокислий калій – 40 г, сечовина – 20 г, борна кислота – 0,5 г, сірчанокислий калій – 0,3 г на 10 л. Це друга або третя підгодівля тепличних огірків c витрат розчину 3-4 літра на метр;
Для четвертої підживлення візьміть ті ж інгредієнти, що для третьої, але додайте 40 г суперфосфату. Вилийте по 500-600 мл під кожен кущ.
Своєчасно підгодовуючи огірки в теплиці, ви отримаєте потужні батоги c великою кількістю квітів і зав'язі. При дотриманні дозування з них виростуть чудові плоди з яскравим смаком і без гіркоти. Ви вільні у виборі добрив: мінеральні або органічні – все піде на користь. A якщо не знаєте, чого не вистачає саме вашим підопічним, купіть комплексні мікродобрива для огірків
- Добрива і біостимулятори Forcrop (Форкроп) - виробник ІспаніяПродукти торгової марки "Forcrop" це результат спільної роботи вчених хіміків, агробіологів і агрономів, заснований на реалльному досвіді вирощування рослин в більш ніж 70 країнах світу. Сьогодні і у нас є можливість користуватися унікальними продуктами для отримання високих результатів урожаю та якості продукції. Одним з перимуществ є чітка класифікація продуктів і їх висока спеціалізація вирішення тих чи інших проблем вирощування, поліпшення показників живлення рослин або захисту від...Повна версія статті