Продавець Агротерем розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
1618 відгуків
+380 (96) 587-91-91
+380 (66) 147-93-33
+380 (93) 517-23-33
вул. Преображенська 15б (Радянської армії 15б ), Маяки, Україна
ВАШ КРАЩИЙ АГРО МАГАЗИН

Типи огірків – що необхідно знати про огірки!

Типи огірків – що необхідно знати про огірки!

Типи огірків – що необхідно знати про огірки!

Таке просте і всім відома рослина, як огірок, виявляється, має кілька різновидів. Знання видів огірків допоможе вам краще планувати посадки і збирати багатий врожай.

В описах насіння огірків часто можна знайти такі слова, як "партенокарпічний" (gynoecious), "Бейт Альфа", ОБРОБЛЕН і т. д. При виборі відповідного сорту важливо знати і розуміти позначення, які присутні на етикетці, оскільки від цього буде залежати врожайність і успішне вирощування того чи іншого сорту огірків.

Не завжди вдається отримати гарний врожай у перший рік вирощування нових сортів. Іноді потрібно кілька років, щоб зрозуміти, які типи оптимально підходять для вашої ділянки і клімату.

Які бувають основні типи огірків

 • Типи огірків розмежовуються по одному основному критерію – вони здатні плодоносити з запиленням або без нього. Сорти, не потребують запилення, називаються партенокарпическими. Вони підходять для вирощування в теплиці або в районах, де мало бджіл та інших комах-запилювачів. Іноді на упаковці з такими сортами є значок теплиці.

Різновидом партенокарпічних сортів є види gynoecious. На них утворюються тільки жіночі квітки (з яких потім виходять плоди). Звичайні огірки відносяться до дводомних рослин і мають чоловічі і жіночі квітки. Співвідношення зазвичай таке – 10-20 чоловічих квіток на 1 жіночий. Тому іноді говорять, що огірки цвітуть пустоцвітом – при переважній кількості чоловічих квіток не відбувається зростання і запилення жіночих і, як наслідок, урожай виходить мізерним.

 • Досить поширеним варіантом є бджолозапильні сорти огірків. Це класичний вид, який передбачає, що запилення здійснюється тільки бджолами або шмелями. Без них не з'являться зав'язі і, як наслідок, плоди. Пчелоопыляемыми можуть бути як гібриди, так і звичайні сорти огірків.

До речі, про гібридах. Так називають рослини, отримані в результаті схрещування двох сортів, що володіють певним набором корисних характеристик. При купівлі гібридне насіння огірків легко відрізнити по нанесеній на пакетик маркуванні F1. Отримані з них рослини відрізняються підвищеною живучістю, стійкістю до хвороб і шкідників, високою врожайністю.

Сорти огірків характеризуються за різними критеріями.

Час дозрівання

Ранньостиглі сорти характеризуються проміжком між сходами і першим збором плодів від 32 до 44 днів ранній Урожай, але короткий плодоношення.

Середньостиглі сорти характеризуються проміжком між сходами і першим збором плодів від 45 до 50 днів. Довге плодоношення.

Пізньостиглі сорти характеризуються проміжком між сходами і першим збором плодів більше 50 днів. Довге плодоношення, стійкість до захворювань.

 

Величина плодів

Гібриди діляться на корнішони (з довжиною плода до 8 см) і гібриди салатного типу (до 20-25 см). Гібриди салатного типу плодів зазвичай вирощуються ранньою весною в теплицях в невеликих кількостях. Вважається, що смак салатних огірків у свіжому вигляді набагато краще смаку корнішонів

 

Характер поверхні.

Плоди бувають мелкобугорчатие і крупнобугорчаті. Шипи плодів бувають білого кольору і чорного.

Типи огірків залежно від регіону

Оскільки огірок – одна з найпоширеніших у світі рослин, то і типів його існує безліч. Часто їх називають по тому регіону, в якому вони були вирощені.

 • Голландські. Вузькі і витягнуті огірки довжиною майже 30 см, зазвичай вирощують в теплиці. Плоди з тонкою шкіркою отримують максимум поживних речовин, але швидко втрачають вологу. Тому для тривалого зберігання їх упаковують у вологонепроникні целофанові пакети.
 • Бейт-Альфа. Цей вид був виведений спеціально для жаркого клімату і високих температур. За розміром вони менше ніж голландські, досягають в довжину 10-15 см. А смак і хрустка структура цих огірків нікого не залишать байдужим. Їм потрібен посилений захист від зневоднення і шкідників.
 • Азіатські огірки. Самий екзотичний з розглянутих нами типів огірків. Зазвичай плоди цього виду тонкі і колючі зі специфічним смаком.

В якій сорочці народився" ваш огірок?

Огірки розрізняються між собою не тільки за призначенням, типом запилення та іншими параметрами, але і "малюнком" шкірки.

Мова йде про кількість і розміри горбків і шипів, які дозволяють віднести огірок до того чи іншого типу. Відомо кілька основних "сорочок" або малюнків.

 • Німецька сорочка. Огірки цього типу мають дрібні горбки, які розташовані впритул один до одного. Шипики усівають не тільки горбки, але і простір між ними, тому зеленці здаються пухнастими і навіть "колючими". Плоди довжиною не більше 12 см, мають короткі поздовжні смужки. Цей тип вважається ідеальним для маринування – через мікроотвори розсіл проникає всередину плоду швидко і рівномірно.

 • Голландська сорочка. Плоди, "народилися в голландській сорочці", циліндричної форми і крупніше "німецьких". Горбки на них округлі і їх трохи менше, ніж у попереднього виду. Шипики розташовані лише на горбках. Також "голландці" відрізняються букетним плодоношенням (в пазусі листка утворюється до 10 зав'язей і більше). Такі огірки відмінно підходять для маринування, особливо якщо зібрані маленькими, довжиною 5-7 див
 • Руська (слов'янська, східна) сорочка. Зеленці невеликі, з великими і невеликими горбками, щільною м'якоттю і невеликими чорними або бурими шипами, розташованими лише на горбках. Їх довжина – 9-13 див. Слов'янські огірочки ідеально підходять для соління, консервування, маринування, а також для салатів. Розсіл повільно проникає всередину плоду, тому огірочки виходять хрусткими і смачними.
 • Азіатська сорочка. Гладкі, витягнуті огірки, на яких відсутні горбки і шипи. Колір плодів – темно-зелений, довжина 11-15 див. Огірки цього типу вживають у свіжому вигляді і додають у салати. Вони дуже ніжні на смак, але іноді можуть гірчити.

  Позначення на пакетиках з насінням – ознака нового сорту?

  Часто на пакетиках вказують додаткову інформацію про те, що піддалися насіння того чи іншого виду обробки. Це не означає, що в результаті "модифікації" вийшов новий сорт. Просто такі виробники насіння піддали спеціальній обробці, завдяки якій істотно підвищилася їхня схожість. Зазвичай зустрічаються такі написи:

 • ОБРОБЛЕН. Насіння огірків можуть мати нехарактерний для них колір: синій, зелений і т. д. Це ознака того, що вони оброблені протравлювачем. Під скороченням від "оброблено" повинно бути вказано найменування речовини, яке застосовувалося.

 

Протруєне насіння не можна замочувати перед посівом.

 

 • ПРОГРІВ. Термообробка, або вплив на насіння високої температури, потрібна для того, щоб знищити інфекцію, яка часто залишається на їх оболонці. "Прогріті" насіння не потребують знезаражування, але щодо них можна виконувати будь-яку передпосівну обробку: замочування, стратифікацію і т. д.

 

Які типи огірків підходять для відкритого і закритого грунту?

Перш ніж приступитися до посіву, уважно вивчіть представлені нижче таблиці. В них зазначено, які типи огірків можна вирощувати в теплиці, які підходять для відкритого грунту, а які – для тимчасових укриттів.

Спосіб посадки

Партенокарпічні

Самозапильних

Бджолозапильні

 

+

+

-

 

+ -

+

+

 

 

+

+

+ -

В залежності від типу вживання, огірки також можна висаджувати у відкритий ґрунт, теплиці або під тимчасове плівкове укриття.

Спосіб посадки

Корнішони

Засолювальні

Салатні

 

+

+

+

 

+

+

-

 

+

+

-

 

 

 

 

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner