Продавець Агротерем розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
1714 відгуків
+380 (96) 587-91-91
+380 (66) 147-93-33
+380 (93) 517-23-33
вул. Преображенська 15б (Радянської армії 15б ), Маяки, Україна
ВАШ КРАЩИЙ АГРО МАГАЗИН

Як виростити кращі томати

Як виростити кращі томати

Помідор (томат) – дуже смачний і корисний овоч! Існують тисячі сортів томатів для відкритого грунту, теплиць і навіть для вирощування в домашніх умовах! Вирощування помідорів - захоплююче, але непросте заняття. Потрібно знати технологію, особливості, методи і прийоми агротехніки вирощування помідора. Про них наша стаття

Типи і сорти томатів (помідорів)

Існують индетерминатные, полудетерминатные і кущові гібриди томатів ( детермінантні )

Помідори індетермінантних сортів – найвищі з усіх своїх "побратимів". Їх зростання практично необмежений – головний стебло може досягати 2,5 м (а то і 3 м!) у довжину. При відсутності формування кущі таких помідорів можуть утворити справжні непролазні джунглі.

Це і добре, і погано одночасно. З одного боку, значні розміри куща означають, що цей томат росте досить повільно і приносить перший урожай в середньому на 30-40 днів пізніше. Саме тому в середній смузі вирощувати індетермінантні помідори у відкритому грунті навряд чи вийде. З іншого боку, на таких пагонах постійно закладаються нові генеративні бутони: плоди дозрівають поступово, і на одному кущі може бути до 40-50 кистей.

Нескладно зрозуміти, чому в комерційних цілях найчастіше висаджують саме томати индетерминантной групи.

Такі помідори потребують серйозної формуванні: необхідно видаляти пасинки, щоб не дозволяти їм відтягувати на себе поживні речовини. У теплицях їх найкраще формувати вертикально навколо підпірних стовпів. Так помідорна грядка буде компактною.

 

Детермінантні томати

Зростання цих томатів обмежений 4-6 китицями. Кущик рослини цього сорту буде трохи більше за розміром, ніж у супердетерминантных томатів. Друга хвиля цвітіння у них починається разом з формуванням плодів на перших завязях.

Дозрівають плоди у помідорів цієї групи на 5-7 днів пізніше, ніж у супердетерминантных – вони відносяться до середньостиглих томатам. Врожайність і тривалість плодоношення у них вище, ніж у ранніх сортів.

Детермінантні томати зазвичай потребують пасинкування і підв'язки. Їх можна вирощувати у відкритому ґрунті.

Полудетерминантные томати

Полудетерминантные – це пізньостиглі високорослі томати. Суцвіття у них закладаються через кожні 2-3 аркуша. Плоди дозрівають дружно і рівномірно протягом усього періоду вегетації.

У цих помідорів потужна, добре розгалужена коренева система: деякі корені проникають на глибину до 1,5 м, хоча більшість все ж розташовані близько до поверхні землі.

У середній смузі полудетерминантные томати краще всього вирощувати в теплицях, формуючи кущ на двох стеблах.

Томати (помідори): грунт, посадка

Готуйте грунт для томатів з осені, щедро додаючи садовий компост, подрібнену яєчну шкаралупу і золу. Помідори добре відгукуються на високий вміст органіки, азоту, калію і, на відміну від більшості овочів, воліють слаболужною грунт з реакцією 7.0 і трохи вище. Деревна зола має лужну реакцію і містить 5% калію.

Висаджена навесні розсада томатів буде рости у відкритому грунті швидше, якщо грядка заздалегідь прогріта. До висадки розсади томатів рівномірно встановіть підпори, до яких томати будуть підв'язані. Висаджуючи розсаду помідорів, не бійтеся заглиблювати її до перших листків (надмірно витягнуту розсаду – до других і третіх, акуратно укладаючи стебло по колу в посадкової ямки) – це сприяє посиленому нарощування кореневої системи рослини.

Томати (помідори): пасинкування, формування

Правильне формування куща томата є одним з найважливіших умов його вирощування. Крім пасинкування помідорів (прищипування бічних пагонів), в умовах північних і середніх широт рекомендується видаляти на плетистих томатах нижні листки до кожної нової зав'язі. Так, на рослинах томата завжди присутні тільки 3-4 верхніх листків, яких йому цілком достатньо для успішного фотосинтезу і харчування. Таке формування куща помідора, по-перше, забезпечує кращий доступ світла і повітря до рослини і знижує ризик грибкових уражень і, по-друге, дозволяє отримувати більш рясний і ранній урожай томатів, адже у рослини з'являється більше ресурсів.

У жарких сонячних регіонах настільки сильна обрізка помідора, навпаки, не рекомендується, тому що листя захищають плоди томата від перегрівання, знебарвлення та опіків. В жарких регіонах по мірі збору врожаю помідорів, коли кисть повністю відплодоносила, видаляйте все листя нижче цієї кисті і саму кисть.

Якщо вам потрібно розмножити помідори, на самому початку сезону використовуйте пасинки томатів в якості живців.

Томати (помідори): полив

Томати люблять рясні, але не дуже часті поливи під корінь. Такі поливи допомагають рослині формувати глибоку і розгалужену кореневу систему, у той час як полив часто і потроху зволожує тільки верхній шар грунту і сприяє розвитку поверхневих коренів. Надмірні поливи призводять до водянистому смаком помідорів, розтріскування і скидання плодів, а також до грибкових захворювань. Недостатнє або нерівномірне зволоження, коли грунт пересихає, – до розтріскування помідорів і верхівкової гнилі. При поливі важливо уникати попадання води на стовбур, листя і плоди томата – це сприяє розвитку грибків. Крапельна поливальна система – ідеальний засіб зволоження грунту, в якому вирощуються помідори.

Помідори (томати): підгодівля

Щоб отримати хороший врожай, потрібно забезпечити томатам всі необхідні мікроелементи. Загальні рекомендації полягають у тому, що з періоду пікіровки розсади і до початку цвітіння томатів потрібні підживлення повним мінеральним добривом. Після утворення перших плодів акцент в підгодівлі повинен бути зроблений на калій. Для зручності можна використовувати повне мінеральне добриво тривалої дії після пікіровки розсади томата і при висадці розсади в грунт (гранули змішуються з грунтом). Після утворення перших плодів починаємо удобрювати томати спеціальним добривом для помідорів (у нього вже включений калій в потрібній кількості). Якщо ви можете роздобути екстракт морських водоростей, то це відмінне калійне добриво для помідорів на цьому етапі. Ідеальною пропорцією макроелементів для томатів на етапі цвітіння і утворення плодів вважається NPK 5-10-10.

Томати (помідори): світло, температура, вологість

Идеальными для успешного развития томатов являются среднесуточные температуры от 16 до 28 градусов. При более низких температурах рост замедляется, а при более высоких помидоры начинают 'угорать'. Прямое солнце важно для томатов на этапе формирования цветков, однако в период цветения, развития и созревания плодов тепло становится для помидора важнее яркого солнца.

Свободное перемещение сухого теплого воздуха вокруг развивающихся томатов – одно из главных условий их выращивания и устойчивости к заболеваниям. Обязательно проветривайте теплицу с помидорами в жаркие дни, установите вентиляторы.

Томати (помідори): запилення

Томати - самоопыляемая культура і виробляють у великій кількості якісну пилок, придатну до запиленню власного та сусідніх квіток. Однак для гарантії самозапилення і освіти більшої кількості плодів можна протягом всього періоду цвітіння раз в 2-3 дня струшувати кожна рослина, акуратно тримаючи його за ствол.

Томати (помідори): урожай, зберігання

Собирать урожай томатов для домашнего использования лучше тогда, когда плоды полностью созрели и приобрели блеск. Если вам приходится собирать помидоры раньше, то можно собрать плоды в стадии побурения и положить их в бумажные пакеты с отверстиями или просто в вазу с другими фруктами (бананами, яблоками) для дозревания. Никогда не держите ни свои, ни покупные помидоры в холодильнике: холод замедляет созревание томатов и ухудшает их вкус. Храните помидоры у вазі з фруктами при кімнатній температурі подалі від прямих сонячних променів. Укладіть помідори плодоніжкою вниз, щоб м'яка частина плоду не м'ялася.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner