Продавець Агротерем розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1623 відгуків
+380 (96) 587-91-91
+380 (66) 147-93-33
+380 (93) 517-23-33
вул. Преображенська 15б (Радянської армії 15б ), Маяки, Україна
ВАШ КРАЩИЙ АГРО МАГАЗИН

ЩО ТАКЕ АМІАЧНА СЕЛІТРА?

ЩО ТАКЕ АМІАЧНА СЕЛІТРА?

ЩО ТАКЕ АМІАЧНА СЕЛІТРА?

Аміачна селітра – добриво, що відноситься до класу мінеральних, має хімічну формулу NH4NO3. Є продуктом, отриманим після нейтралізації азотної кислоти аміаком, утвореним при з'єднанні молекулярного азоту і водню. У готовому вигляді добриво являє собою білого кольору гранули (можливо з жовтуватим відливом) розміром від 1 до 4 мм. При зберіганні не злежується, завдяки магнезіальних добавок.

 

Даний вид добрива абсолютно універсальний і може використовуватися на будь-яких грунтах. У той же час, слід пам'ятати про те, що в залежності від виду грунту, Вам може знадобитися додавати деякі інші види добрив. Приміром, якщо на буферних або лужних ґрунтах, Ви можете використовувати аміачну селітру без будь-яких обмежень, то при обробці кислих ґрунтів, Вам необхідно буде використовувати селітру в поєднанні з вапняною борошном у рівних пропорціях.

Аміачна селітра заслужила повагу фермерів своєю високою розчинністю, яка дозволяє їй відмінно засвоюватися грунтом. Традиційно, більший ефект досягається шляхом дробового внесення добрива. Такий спосіб дозволить Вам уникнути швидкого вимивання нітратного азоту із землі. Втім, щодо того, як вносити та використовувати аміачну селітру існує безліч думок і перевірених роками технологічних рішень.

Найбільш популярні два види обробітку ґрунту: при першому з яких, аміачна селітра використовується в якості добрива, а при другому – в якості підгодівлі. Різниця найчастіше полягає в кількості добрива, яке необхідно аграрію для того чи іншого виду обробітку грунту.

Використання аміачної селітри для основного обробітку ґрунтів (добрива) передбачає витрату матеріалу від 3-ох центнерів на 1 га оброблюваної землі. Внесення аміачної селітри в якості підгодівлі передбачає використання від 1-ого до 2-ух центнерів добрива на 1 га ґрунту. Необхідно так само відзначити, що особливо ефективним є використання аміачної селітри для підживлення озимої пшениці і жита ранньою весною. Втім, підживлення звичайних зернових культур також дозволить Вам в значній мірі збільшити врожайність. Високий ефект при застосуванні досягається, якщо вносити аміачну селітру спільно з фосфором і калієм.

Ні в якому разі не слід використовувати аміачну селітру в якості добрива для таких рослин, як: кабачки, патисони, огірки та гарбузи. Використання селітри в даному випадку буде сприяти накопиченню нітратів у овочах.

 

  • Озима пшениця та інші зернові — 200-360 кг на 1 га, восени.
  • Яра пшениця та інші зернові — 200-300 кг на 1 га, до посіву.
  • Озимий ріпак — 250-400 кг на 1 га, восени.
  • Ярий ріпак — 350-400 кг на 1 га, до посіву.
  • Цукрові буряки — 300-400 кг на 1 га.

 

Застосовують перед посівом, а також в якості підживлення — з розрахунку 15-25 грамів на 1 кв. метр.

Не застосовується для добрива огірків, кабачків, гарбуза і патисонів, т. к. призводить до накопичення нітратів!

 

Для молодих посадок або не плодоносних дерев: яблуня, груша – 100-125 грамів; вишня, абрикос і зливу – 60-70 грам.

Для плодоносних дерев: яблуня, груша – 200-250 грам; вишня, абрикос і зливу – 12-140 грам.

Добрива слід вносити по всій проекції крони дерева, в розчиненому вигляді, або розсипаючи її по поверхні грунту, обов'язково з наступним поливом.

 

Для молодих або не плодоносних кущів: смородина і агрус – 20-30 грам; малина, ожина – 7-10 грам на 1 погонний метр ряду.

Для плодоносних кущів: смородина і агрус – 40-60 грам; малина, ожина – 15-20 грам на 1 погонний метр ряду.

 

  • Не плодоносна: 5-7 грам на 1 погонний метр ряду.
  • Плодоносна: 10-15 грамів на 1 погонний метр ряду.

 

Аміачна селітра може бути токсичною. Її гранично допустимий рівень вмісту в повітрі не повинен перевищувати позначку в 10 мг/м3. Пил аміачної селітри, будучи поглиненої через органи дихання, не приносить особливої шкоди, але разом з тим, при попаданні на шкіру та взаємодії з потом або вологою може призводити до подразнень і дерматитів.

Упаковки аммиачной селитры представляют собой мешки с полиэтиленовым вкладышем массой до 50-ти кг или «биг-беги» — специальные контейнеры массой до 800 кг. Упаковка должна быть надежно закрыта. Желательно хранить аммиачную селитру в сухих, хорошо проветриваемых складских помещениях, защищенных от погодных воздействий.

Селитра пожароопасна. Нельзя смешивать хранящуюся селитру с другими видами удобрений. Особенно опасно смешивать с карбамидом. «Биг-беги» допускается хранить на улице или открытых площадках, но не более 1-ого месяца. Срок хранения селитры не должен превышать 6 месяцев.

Транспортування селітри може здійснюватися усіма видами транспорту, крім повітряного. При транспортуванні добриво має перебувати під навісом і бути надійно захищеним від сонця, опадів, вологи і вітру.

Слід зазначити, що аміачна селітра займає більше половини ринку добрив України. Разом з тим, попит на даний вид добрива незмінно зростає, що призводить і до зростання виробництва аміачної селітри.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner