Продавець Агротерем розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
1610 відгуків
+380 (96) 587-91-91
+380 (66) 147-93-33
+380 (93) 517-23-33
вул. Преображенська 15б (Радянської армії 15б ), Маяки, Україна
Agroterem

ПЕРЕВАГИ КРАПЛИННОГО ЗРОШЕННЯ ПЕРЕД ІНШИМИ МЕТОДАМИ

ПЕРЕВАГИ КРАПЛИННОГО ЗРОШЕННЯ ПЕРЕД ІНШИМИ МЕТОДАМИ

Спосіб крапельного зрошення застосовується в промислових масштабах з початку 60-х років. Позитивні результати, отримані за короткий час, сприяли швидкому поширенню краплинного зрошення у багатьох країнах світу. У Радянському Союзі їх почали запроваджувати у 80-ті роки в Молдавії і Криму, але широкого розвитку системи краплинного зрошення не отримали з-за недосконалих систем фільтрації. У Росії дані системи з'явилися вперше в південних регіонах в 1996 р. і активно почали впроваджуватися в садах і овочах з 1999 р. На 2011 р. в нашій країні системи крапельного зрошення застосовувалися на площі 35 000 – 40 000 га овочевих культур і 6500 – 7000 га садів, винограду та ягідників.

ПРИНЦИП КРАПЛИННОГО ЗРОШЕННЯ
 
НА відміну від дощування, крапельне зрошення засноване на надходженні води малими дозами в прикореневу зону рослин, кількість і періодичність подачі води регулюється відповідно до потреб рослин. Вода надходить до всіх рослинам рівномірно і в однаковій кількості.

ПЕРЕВАГИ КРАПЛИННОГО ЗРОШЕННЯ ПЕРЕД ІНШИМИ МЕТОДАМИ
Аерація грунту

C допомогою систем крапельного зрошення, можна утримувати вологість грунту в оптимальних межах, що забезпечує інтенсивне дихання коренів протягом усього циклу зростання, не переривається під час або безпосередньо після зрошення. Ґрунтовий кисень дозволяє активно функціонувати кореневій системі.

Коренева система

Коренева система розвивається краще, ніж при будь-якому іншому способі зрошення. Основна маса коренів зосереджується в зоні крапельниць, коренева система стає більш мичкуватої, з великою кількістю активних кореневих волосків. Збільшується інтенсивність споживання води і поживних речовин.

Харчування

Розчинені добрива вносяться безпосередньо в кореневу зону разом з поливом. Відбувається швидке та інтенсивне поглинання поживних речовин. Це найефективніший спосіб внесення добрив в посушливих кліматичних умовах.

Захист рослин

Листя рослин не зволожуються, як при дощуванні, знижується ймовірність поширення хвороб, інсектициди та фунгіциди не змиваються з листя.

Агротехнологія

Крапельне зрошення дозволяє здійснювати обробку грунту, обприскування та збирання врожаю в будь-який час, незалежно від проведення зрошення, так як ділянки грунту між рядами на протязі всього сезону залишаються сухими.

Запобігання ерозії грунту

Крапельне зрошення дає можливість застосовувати полив на схилах або на ділянках зі складною топографією, без спорудження спеціальних уступів або перенесення грунту.

Значна економія води:

зволожується тільки прикоренева зона рослин, від 30 до 60% обсягу загальної площі;
знижуються втрати на випаровування;
відсутні втрати від периферійного стоку води.

Енергетичні і трудові витрати:

зменшуються трудові витрати на проведення поливів;
повільна подача води забезпечує економію енергії і трубопроводів;
система слабо чутлива до падіння тиску в трубопроводі.

Можливість вирощувати рослини на помірно-засолених грунтах, застосування для поливу води слабосоленої

При краплинному зрошенні відбувається інтенсивне вилуговування солей поблизу крапельниць. Накопичення солей по краях не робить занадто сильного впливу на розвиток рослин. Вода і поживні речовини поглинаються частиною кореневої системи з вилужених зон грунту.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner